REGISTRACE

Registrace - Uzavřeny

  1. Zde si přečtete základní anotace postav, z nichž si vyberete pět, o které máte největší zájem.
  2. V registračním formuláři pak těchto pět postav označíte do vašich priorit od nejvíce po nejméně preferovanou.
  3. Vyplníte další údaje a do poznámek můžete napsat své další představy o postavě a hře, abychom se je mohli pokusit propsat do připraveného příběhu.
  4. Počkáte na potvrzující mail o zaevidování vaší registrace.
  5. Zaplatíte registraci.
  6. Během čekání na kompletní postavu budete moci hlasovat o zákonech, kterými ovlivníte hru ještě před jejím začátkem.

Co se o kom ve městečku povídá?

*Anotace jsou pro jednodušší orientaci psané v mužském rodě. Samotné postavy budou upraveny a odeslány v příslušném rodě.

Cukrář - Jan Kadlec (Zaplaceno)

Skoro až paranoidní chlapík z předměstí, věčně se strachující o to, co bude zítra a co osud a machinace mocných přinesou v budoucnu. Každý den otevírá na čas se začátkem ranních zpráv v rádiu, u kterého sedí na malé stoličce den, co den a zákazníka nenechá odejít bez nejnovějších informací z frontové linie. Jeho zákusky jsou pověstné po celém kraji, avšak jen jeho přátelé o něm vědí, že předtím, než se stal cukráře, studoval politologii, a až po smrti svého otce převzal rodinný krám a pokračuje v stoleté tradici cukrárny na předměstí u hlavní ssilnice.

Varianta: Mužská/Ženská

Archivář - František Vejmělka st. (Zaplaceno)

Ví o lecčems, co se kde šustne a s každým se zná, na každého něco ví. Je to vystudovaný historik, také knihovník a vyzná se i mimo svůj obor, alespoň teoreticky. Přestože je to takový vlk samotář, dokáže být velmi družný, až dokonce společenský. O válce smýšlí jako pacifista, a do posledního dne tvrdil, že k jadernému útoku dojít nemůže. Rodinu a děti si s ním spojuje jen málokdo, nejčastěji pamětníci a bývalí spolužáci. Žena i s dvěma malými dvojčaty ho opustila už dávno a jestli s nimi nějaké spojení měl, nechával si to pro sebe.

Varianta: Mužská/Ženská

Rybář - Míra Hanuš (Zaplaceno)

Rybář žil život velmi ubohý a nuzný a mnozí lidé z obce se posmívali ubožáku. Chápal tak příliš těžko. Byl to dobrý, ale těžkopádný hoch. Lidé mu říkávali, že se usmívá a pláče až příštího dne. A měli pravdu. Žil za městem u rybníka, přes lesní cestu. Za život vděčí nejspíše tomu, že se lidí stranil, ovšem poté, co ostatní odcházeli za Světlem Sedmihradským, on se ujal Sirotka…

Varianta: Mužská

Sirotek -

Nikdo krom Rybáře jej moc nezná, přestože pocházel z bohaté úřednické rodiny, a na rozdíl od svých rodičů i ostatních, které znal, neodešel za Světlem Sedmihradským, ale když poslední noha opustila obec, ujal se jej Rybář, kterého doprovází na každém kroku kamkoliv kam jde…

Varianta: Mužská/Ženská

Vyhazovač - Marek Klingr (Zaplaceno)

Vždycky mu bylo jasný, že se něco zesere, když ve světě vládnou bolševici a židi. Ve volném čase se zajímá o moderní historii, nosí steely a chodí k barberovi. Ovšem vzhledem k tomu, že pracuje jako bodyguard v místním kulturním domě a zároveň dělá vyhazovače na diskotéce ve slumech, příliš volného času nemá.

Varianta: Mužská

Doktor - Rostislav Voldřich (Zaplaceno)

Všem dobře známý pan Doktor, který léčil a doprovázel životem většinu obyvatel obce. Pevně lpí na své lékařské povinnosti a dodržování Hippokratovi přísahy. Jeho rodina se již před lety zabila při autonehodě, přesto se podruhé nikdy neoženil a nikdy nezačal pít ani kouřit, o to více si však oblíbil dobré jídlo.

Varianta: Mužská

Mladá lékařka -Daniela Drahošová (Zaplaceno)

Do obce se přestěhoval teprve před dvěma léty, studoval na několika školách, až se dostal k studiím vojenského lékařství, které však kvůli válce nikdy nedokončil. Pracoval jako medik na nedaleké vojenské základně, ale prý už skoro vůbec neopouští svůj byt na sídlišti, a když, tak jen pozdě v noci, aby si jej nikdo nevšiml. Aspoň tak to říkala paní Stříbrná z vedlejšího patra.

Varianta: Mužská/Ženská

Prepper - František Vejmělka ml. (Zaplaceno)

Na válku a život po jaderném armagedonu se aktivně připravuje od roku 2014. Okolí zná jako své boty, před válkou byl ostatně prominentním členem místní skautské organizace a též ředitelem instituce pro turismus a rozvoj. Poslední čtyři roky se ale věnuje pouze youtube kanálu Preppinglifestyle a stejnojmennému blogu, který se může chlubit více než třiceti stálými čtenáři.

Varianta: Mužská/Ženská

Tanečník - Martin Beseda

Přistěhovalec z velkého města, dříve působil jako herec a zpěvák v kabaretu, později se vyučil i tanci a hudebním nástrojům. Povídá se o něm, že byl milencem hned několika významných mužů z obce, on však, vždy s cigaretou v ruce, veškerá taková tvrzení odmítá a považuje je za „maloměstské bláboly“.

Varianta: Mužská/Ženská

Krupař - David Michetschläger (Preppenáš)

Nepříliš oblíbený občan města, přistěhovalec, dle slov paní Stříbrné jde o vulgárního a nepříjemného kuřáka, kterému smrdí z pěnovky celý krám. Kouřil prý tak moc, až jej kvůli tomu opustila manželka a odstěhovala se za hranice, ovšem co je na tom pravdy ví asi jen pan Doktor, se kterým chodívá v posledních měsících ven stále a stále častěji.

Varianta: Mužská

Krupiér - Václav Vondra (Preppenáš)

Bývalí politický vězeň, v devadesátkách se zapletl do byznysu bulvárních plátků, které mu vynesly dostatečný kapitál, aby obnovil hernu v prostorách starého kina, v níž následně začal sám pracovat. Přestože část obyvatel obce demonstrovala vůči jeho aktivitám, vždy s úsměvem říkal, že jen málokdo ve městě přinesl do rozpočtu tolik, co on, sám se však držel od politiky dál a ani nikdy přímo ve volbách nekandidoval.

Varianta: Mužská

Promítač - Adéla Havlíková (Zaplaceno)

Již postarší pán narozen do rodu velkostatkářů obce, ovšem vzhledem k tomu, že byl nejmladší ze čtyř sourozenců, jeho podíl byl podstatně menší. Prodal tak svým sourozencům svoji část podniku a sám se začal věnovat svému nejmilejšímu zájmu – filmům, které pouštěl ve starém kině dlouhých dvacet pět let.

Varianta: Mužská/Ženská

Ministrant - Daniel Jirák (Zaplaceno)

Mladý a perspektivní mladík z velmi pobožné katolické rodiny se zájmem o teologii a vůbec studia religionistická. Pomáhal kostelu a místní katolické obci od mala, ještě v době, kdy žil starý pan farář. Svou ministrantskou funkci opustil po příchodu mladého kněze, za což jej rodina odsoudila a vydědila. Od té doby s nimi neměl žádný kontakt a přistěhoval s do domu starého varhaníka.

Varianta: Mužská

Varhaník - Michal Tomášek (Zaplaceno)

Jeden z nejstarších žijících obyvatel obce, dříve velmi přátelský a oblíbený muž, který se postupem let a času stal spíše chřadnoucím tělem plným bolestí a nemocí. Přesto jej neopouští elán a snaží se žít správným životem křesťana. Je to několik měsíců, co přijal mladého ministranta do svého domu jako ošetřovatele, a poskytl mu tak útočiště.

Varianta: Mužská

Bachař - Tomáš Pěnkava (Zaplaceno)

Ostrý chlapík, alespoň do takové míry, kterou jeho práce požaduje. V hloubi duše to je ale citlivý tvor, dobrosrdečný staromládenec a bezesporu věrný přítel. Pochází z jedné vesničky nedaleko obce, ovšem místní ho berou spíše za svého. Když se nestará o trestance ani o děti, šermuje, věnuje se airsoftu a extrémním sportům. Příroda jej obdařila vůdčími smysly a přirozenou autoritou, která mu přináší krom obdivu mužů i svůdné pohledy mladých paniček z obce.

Varianta: Mužská

Uprchlík - Patrik Michalec (Zaplaceno)

Narodil se v obci, od mládí působil jako citlivý hoch a patříval k premiantům po celé své dospívání. V místní skautské organizaci si díky svému elegantnímu vozu Škody Felicie vysloužil přezdívku limuzín, pak se ovšem stala ta věc, o které mluvila paní Stříbrná a velmi se dotkla i dalších místních. Ve vězení strávil dlouhých sedm let a dostal se z něj jako jeden z posledních, předtím, než bylo vězení vybombardováno. Jak ani kdy si však nikdo přesně nevybavuje…

Varianta: Mužská

Řeznice - Karolína Karasová (Zaplaceno)

Školou ani jiným vzděláním nepolíbený jediný syn rodinného řeznictví. Otcovu řemeslu se učil už od dětství, a tak nebylo překvapením, že ve dvanácti letech dokázal zastoupit otce, který těžce onemocněl. Spolu se svým strýcem se jim podařilo rozšířit tradici rodinného podniku do takové míry, že měli v obci obchody hned dva a další v okolí.

Varianta: Mužská/Ženská

Řezník starší - Jiří Borovka (Preppenáš)

Bratr dlouhodobě nemocného řezníka, strýc a zároveň opatrovatel mladého řeznického syna. Ve vězení pobyl od devadesátých let něco kolem deseti let, byl obviněn v několika kauzách kolem bulvárních plátků a teprve nedávno se po dvou letech vrátil z dalšího vězeňského pobytu kvůli podvodům s penězi z herny.

Varianta: Mužská

Finanční poradce - Patrik Florian (Zaplaceno)

Po ukončení středoškolských studií se nemohl nikde uchytit, na studia ani do zaměstnání ho nikam nepřijali, a když už, tak ne na moc dlouho. V mladické nerozvážnosti a tísnivé finanční situaci vykradl večerku, za ozbrojenou loupež a ukradené peníze v hodnotě dvou tisíc tři sta padesáti pěti korun si chvíli poseděl ve vězení. Po rehabilitaci zpět do společnosti se uchytil u jedné firmy, nabízející finanční poradenství pro ty, kteří chtějí pomoci s hospodařením svých těžce vydělaných peněz.

Varianta: Mužská/Ženská

Šerif - Jakub Míka (Zaplaceno)

Vedoucího policejního sboru obce. Přestože u policie pracuje již pěknou řádku let, funkci lokálního šerifa získal až po přestřelce s několika anarchisty, při níž bývalí šerif zemřel. Přestože se stal vrchním policistou v nelehké válečné době, snažil se o liberální fungování výkonné policejní moci.

Varianta: Mužská/Ženská

Bioložka - Sára Pokorná (Zaplaceno)

Renesanční člověk oddávající svůj život vědě a poznání. Krom oborů biologie a geografie, kterými se živí, také občasně překládá studie z angličtiny či píše literární články do novin. Od začátku války se snaží o to pomoci zachraňovat nejen lidské životy, ale také hmotné i nehmotné dědictví civilizace a píše knihu o folkloru a tradicích předválečné společnosti.

Varianta: Mužská/Ženská

Učitel/ka - Petr Straka (Zaplaceno)

Ponurý pesimista, učitel historie a společenských věd. Veselí se jen v přítomnosti svých přátel. Od doby, kdy otěhotněl jednu svou studentku, topí se v problémech rodinných i finančních, ze kterých dle něj vedla jen jedna cesta. Půl roku poté prožil v psychiatrické léčebně po opakovaných pokusech o sebevraždu. Předtím, než byly zavřeny školy kvůli válce, snažil se ve svých studentech probudit ducha demokracie a pacifismu, na rozdíl od jiných učitelů, agitujících omladinu ke vstupu do armády. To byla asi poslední kapka, než se rozhodl opustit zaměstnání. Od té doby jej občané vídají jen neupraveného a neoholeného po večerech, které tráví dlouhými procházkami.

Varianta: Mužská/Ženská

Právník - Jiří Mareš (Zaplaceno)

Muž slova a hodnot, které ctí nejen jako zaměstnanec sféry jurisdikce, ale i jakožto spořádaný občan. Za léta obecního žalobce se sám nikdy do žádné kauzy nenamočil, naopak se snažil dostat lháře a zločince z města za mříže. Několikrát jemu i jeho rodině přicházely anonymní výhružky smrtí či ublížením, nikdy to však nemělo žádnou násilnou dohru.

Varianta: Mužská/Ženská

Hajný - Vilém Janků (Zaplaceno)

Podivín a samotář, žijící kousek za statkem v maringotce odstavené u lesní cesty. Lidi moc rád nemá, alespoň paní Stříbrnou prý nikdy nepozdravil. Pracuje ale asi docela dobře, nikdy se o něm nijak nepsalo ani nemluvilo a nikoho zatím nezastřelil. Nikdo o něm nic moc neví, ale cukrář povídal, že se spolu jednou bavili o dřevorytech.

Varianta: Mužská/Ženská

Novinář - Vladimír Kročák (Zaplaceno)

Chodil do třídy na gymnáziu s pozdějším starostou obce a několika dalšími vládnoucími úředníky. Nevraživost mezi nimi čišela na míle daleko, není divu, že se ze satirika, komentátora a fejetonisty stal po nástupu nové vlády obce investigativní novinář, pátrající po korupci a konspiraci.

Varianta: Mužská/Ženská

Architekt - Aleš Klečka (Preppenáš)

Pochází z velmi chudé rodiny z vesnice nedaleko obce. Jeho rodina dávala stranou veškeré uspořené peníze na studia, když si učitelé všimli jeho geniality v matematice. Po studiích za humny ve velkém městě se vrátil do rodného kraje, kde se snažil o to stavět co nejlevnější, ale zároveň krásné stavby, dostupné i pro občany s nižšími příjmy. V roce 2014 vstoupil do armády.

Varianta: Mužská/Ženská

Důstojnice - Monika Míková (Zaplaceno)

Dlouholetý člen policejního sboru, muž oddaný své práci, své rodině i svým přátelům. Jedním z nich byl nedávno anarchisty zastřelený bývalý policejní šerif. Jeho smrt se snaží pomstít a zbavit společnost i obec zločinu, zbabělosti a vší té mizérii, kterou trpí.

Varianta: Mužská/Ženská

Advokát - Filip Melíšek (Preppenáš)

Workoholik plně oddaný své práci. Studoval společně s Právníkem, byli to spolužáci a dříve snad i přátelé, které nakonec rozdělil boj na dvou stranách soudních místností. Ne nadarmo se mu říká „Ďáblův Advokát,“ který zachránil hernu před absolutním zavření. Od klientů si však nechává odstup a řídí se mezemi zákona, i když někdy ne úplně s čistým svědomím.

Varianta: Mužská/Ženská

Zahradnice - Kateřina Vildomcová (Zaplaceno)

Nadšenec do botaniky a ptáčník amatér. Má velmi blízko ke starostovi i dalším z jeho kruhů, dalo by se říct, že krom zahradníka byl i jeho přítelem. V zimních měsících, kdy má méně práce, dělá barbera v místním lazebním salonu. Po večerech pak chodí do hospody a paní Stříbná povídala, že pro ránu si nezajde daleko.

Varianta: Mužská/Ženská

Publicista - Vít Möhwald (Zaplaceno)

Na přelomu tisíciletí se uchytil v místním bulvárním plátku, později ve dvou, ve třech, později stal šéfredaktorem jednoho z mnoha. Prodeje a čtenost se jen zvyšovala, skandály rostly a všechno mu hrálo do karet, dokud jeden Novinář nenapsal článek, ve kterém jej obvinil z manipulace informací, a nakonec nezničil jeho hvězdnou kariéru. Posledních pár let tak pracuje v těch nejnuznějších časopisech, které ho stále zaměstnají jako publicistu.

Varianta: Mužská/Ženská