Armády

Posádka Fornostu

Velitel -

Jedni z posledních vojáků Arthedainu. Prošli si mnohými boji s vojáky černokněžného krále a moc dobře vědí, že pokud padne Fornost, padne i Arthedain jako takový. Tuto posádku doplňuje málo početná jednotka trpaslíků z Modrých hor, kteří chtějí zabránit pádu Fornostu, protože by jinak měl Angmar otevřenou cestu přímo do Modrých hor. 

V posledních měsících drží místní posádku v naději zpráva, že se z Forlondu, Harlondu a Šedých přístavů blíží armáda Gondoru a elfů, navíc se doslechli, že se k nim kromě elfů z přístavů přidali i elfové z Roklinky. 

Zkušení vojáci jsou vyzbrojeni kroužkovými košilemi, výjimečně i plechovými zbrojemi, vojáci chudší a mladší nosí pouze prošívanice. Poznávací barvou místní posádky jsou zelená a modrá.

Trpasličí jednotka je složená z odvážných a silných bojovníků zakutých v oceli.

Posily z jihu

Velitel -

Gondorské království slíbilo Arthedainu pomoc ve válce s černokněžným králem a nyní svůj slib plní. Princ Ëarnur se společně se svou armádou vylodil v Lindonských přístavech a pochoduje směrem k Fornostu. Z elfích přístavů a Roklinky se k nim připojila skupina elfů vedená Glorfindelem ve snaze zničit síly Angmaru, nebo je alespoň vytlačit na sever. K celé této armádě se připojila i jednotka hobitích střelců z Kraje, který spadá pod správu Arthedainu.

Gondorští vojáci jsou dobře vyzbrojeni, nosí minimálně kroužkové košile, většinou však i plátové zbroje. Mají na sobě vždy viditelně umístěný symbol Gondoru – Bílý strom se sedmi hvězdami na černém pozadí. 

Elfové mají v oblibě honosné zbroje, často kožené či šupinové. I když nejslavnější období elfů jsou již dávnou historií, stále z nich a první pohled čiší vznešenost a hdrost. 

Výprava hobitů z Kraje je oproti Gondoru či elfům vyzbrojená velmi lehce, prošívanice doplňují železnými klobouky či jinými jednoduchými přilbami. I přes to, že hobiti běžně boty nepotřebují, do bitvy je nosí.

Skřetí hordy

Velitel -

Podstatnou část armády černokněžného krále Angmaru tvoří skřeti. Jejich krutost a touha po dobytí Fornostu nepramení jen z nenávisti vůči lidem, elfům a dalším rasám, ale také z jejich strachu z hněvu černokněžného krále, kdyby neuposlechli rozkazu. A rozkaz zní jasně: ”Az sharauk za gundishi latu dashá!” “Zabijte všechny, kteří vám stojí v cestě!” Jen jedno vítězství dělí království Angmar od úplného zničení Arthedainu, je na čase vidět Fornost v plamenech!

Řady skřetích válečníků cinkají ocelovými zbrojemi, které skřeti často sami vyrábějí, ale neštítí se brát výbavu padlým nepřátelům či vlastním mrtvým. Ne každý však měl to štěstí ukořistit lepší vybavení, nežli prošívanici a promáčklou helmu. Kdo dřív přijde, ten dřív mele, proto jsou přední řady formací většinou vyzbrojeny lépe než pikenýři nebo lučištníci.

Lidé z východu

Velitel -

Černí Númenorejci

Elitou Angmarské armády jsou pozůstatky Sauronem zkažených Númenorejců, jejichž touha po nesmrtelnosti je dovedla až na samý okraj lidství. Propadli krvavým rituálům a proslýchá se, že dokonce ovládají temná kouzla. Ačkoliv je jejich někdejší sláva dávno pryč, stále si drží svou ohromnou zručnost a vznešenost.

Jejich černé a rudé oděvy zdobí temné runy. Zbroj a zbraně mají prvotřídní, není to žádná divoká svoloč, ale šlechta.

Divocí lidé z Rhudauru